Wirtualne biuro to usługa skierowana do przedsiębiorców, firm, start-upów oraz freelancerów, która ma na celu udostępnienie adresu do rejestracji firmy. Dodatkowo wirtualne biuro zajmuje się obsługą korespondencji, oraz udostępnianiem przestrzeni i innych usług swoim klientom. Jeżeli chcesz przeczytać, więcej o istocie takiej usługi zapraszamy do naszego artykułu na ten temat – Co to jest wirtualne biuro?
Dzisiaj przyjrzymy się jakie są wady i zalety usługi wirtualnego biura skierowanej do przedsiębiorców.
Zalety wirtualnego biura
Jedną z największych zalet przy wyborze usługi wirtualnego biura jest chyba jego cena. Za symboliczną w porównaniu do tradycyjnego wynajmu kwotę możemy wejść w posiadanie adresu w centrum miasta pod którym otwieramy firmę. Adres ten może posłużyć nam do rejestracji firmy, odbierania korespondencji oraz posługiwania się nim wszędzie w Internecie. Koszty to jeden z kluczowych czynników, które wpływają na rozwój firmy w pierwszych miesiącach działania, więc zawsze warto ograniczyć je do minimum.
Drugą zaletą o której warto wspomnieć jest samo zlecenie komuś podstawowej obsługi biurowej. W cenie adresu, wirtualne biuro zapewni nam profesjonalną obsługę biurową, dzięki której zapewnimy ciągłość naszego biznesu, nawet jak jesteśmy na wakacjach, w podróży czy u klienta.
Wirtualne biuro to też świadomy wybór bezpieczeństwa. Niewiele osób wie, ale nie możemy zarejestrować firmy pod wynajętym adresem bez specjalnego pozwolenia właściciela. Nie ma z tym problemu we własnym domu lub mieszkaniu, jednak trzeba się zastanowić czy warto? Każda osoba, która zna nasze Imię i Nazwisko będzie mogła wyświetlić nasz domowy adres.
Co w przypadku kontroli z urzędu? Wirtualne biuro przeważnie posiada w ofercie nieodpłatne korzystanie z przestrzeni biurowej podczas kontroli. Nawet najtańsze pakiety mimo braku godzin miejsca spotkań mają wliczony czas na kontrolę z urzędu skarbowego.
Budowanie marki w oparciu o adres w centrum miasta też ma znaczenie. Jeżeli klient sprawdza naszą firmę w Google bardziej pożądane będzie, żeby zobaczył biuro zlokalizowane w centrum miasta niż nasz adres domowy lub naszych bliskich.
Wady wirtualnego biura
Jak już powszechnie wiadomo, nie ma usług i produktów idealnych. Tak samo jest w przypadku wirtualnego biura – ma wady. Mało znaczące w porównaniu do korzyści, ale to nadal wady.
Lokal otwarty jest przeważnie w określonych godzinach, tak jak w naszym przypadku jest to 9-17. Osobom zaczynającym przygodę z prowadzeniem przedsiębiorstwa może to być znacząca wada, ponieważ mogą korzystać z naszej strefy tylko w czasie w którym np. pracują na etacie.
Warunki współpracy, które przeważnie są określone przed podpisaniem umowy mogą ograniczać prowadzenie działalności w bardzo dynamiczny sposób, a koszty zwiększyć się wraz z rozwojem naszej firmy. W zależności od wybranego pakietu np. wysyłanie paczek i przesyłek wykonujemy co określony czas. Raz, dwa razy w miesiącu, a każde dodatkowe odesłanie korespondencji kurierem jest dodatkowo płatne. Jeżeli porównamy ten zwiększający się koszt do wynajmu lokalu w centrum dużego miasta, to nadal biuro wirtualne wypada o wiele bardziej korzystnie.
Zmienność prawa – niestety, ale prawo często się zmienia, a przedsiębiorca musi się do tego dostosować. Aktualnie wirtualne biura są legalne i nie zapowiada się na żadne zmiany, ale kto wie co przyniesie przyszłość?
Czy warto skorzystać z usługi wirtualnego biura?
Według nas oczywiście warto. Ilość korzyści znacząca przeważa nad wadami, a relatywnie niska kwota usługi jest w stanie zwiększyć zaufanie wśród potencjalnych klientów.
Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu, mailem lub przez formularz w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. Wyjaśnimy na jakiej zasadzie dokładnie działa wirtualne biuro, do czego zobowiązują się obie strony umowy i jak współpraca wygląda w praktyce.
Zespół Regista – Twoje wirtualne biuro w centrum miasta